כתבות
 
 

"...רציתי לידה טבעית, בלי אפידורל, עם מוזיקה ושמנים ואווירה מיוחדת. אפילו עשינו קורס הכנה ללידה אצל דולה, מיכל בן יעקב, ואני ממליצה לכל אמא בהריון ראשון לעשות את זה. אני לא ידעתי כלום על הלידה, והיא הסבירה לנו הכל, ממש מהבסיס, והרגשתי הרבה יותר בטוחה.  אבל הלידה שהייתה לי בפועל הייתה קצת שונה מהתכניות.

בשבוע ה-40 עשינו הערכת משקל, והעריכו את העוברית בין 3.900 ל-4.250 ק"ג. שלושה פרופסורים בכירים אמרו לי שכדאי לי ללכת לקיסרי, והחלטתי לא להתווכח. היה לי קשה לוותר על החלום, אבל השילוב של הגודל שלה, בצירוף העובדה שלא היו לי צירים או פתיחה, והיא לא הייתה בכלל בכיוון של תעלת הלידה, שכנעו אותי. נכנסתי לניתוח קיסרי..."

להמשך הכתבה

     
 
"עד כמה אנחנו מושפעים מאירועים משמעותיים בחיינו? במקרה של מיכל, מות אימה מסרטן לפני ארבע שנים, אישה צעירה בת 55 בסך הכל, השפיע על דרכה המקצועית.
מיכל מספרת שאימה, אישה מדהימה, היתה גננת שאהבה ילדים בכל מאודה וגם מצאה זמן להתנדב במחלקת התינוקות בתל השומר. לאחר מותה, היה למיכל מאוד קל להישאב לתוך המרירות והכאב, אך היא בחרה להתמודד עם המציאות על ידי הסבה מקצועית שעיקרה הענקת חיים. "אני אוהבת לחיות ולהעניק, זה משהו שירשתי מאמא שלי. לא פעם מצאתי את עצמי נוסעת, בלי לתכנן, אחרי לידה, לבית העלמין במודיעין שם קבורה אימי, כדי לספר לה מה עבר עלי. אני יודעת שהיא מסתכלת עלי מלמעלה ושהיא גאה בי..."

להמשך הכתבה
     

 
  מיכל בן יעקב מתארחת בתכנית של ענת הראל
     
     
מיכל בן יעקב - דולה |  הכנה וליווי בלידה, הדרכת הנקה, עיסוי תינוקות, בייבי ספורט ושחיית תינוקות  |  נייד: 054-2207162 Design: Edna Ricklin's Studio
   
לייבסיטי - בניית אתרים